Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dojechał z utargiem do firmy

Data publikacji 09.03.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 33- latka z Kielc podejrzewanego o przywłaszczenie mienia firmy w której był zatrudniony. Kierowca nie rozliczył się z pracodawcą z pieniędzy za sprzedany towar i nie zwrócił samochodu służbowego w umówionym terminie.

W sobotę właściciel kieleckiej firmy handlowej poinformował policję o zaginięciu swojego pracownika zatrudnionego jako kierowca i dystrybutor towaru. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzy dni wcześniej mężczyzna wyjechał w trasę samochodem służbowym i ładunkiem wartym ponad 20 tysięcy złotych i nie zgłosił się do rozliczenia w ustalonym terminie. Początkowo pracodawca i rodzina obawiali się, że 33-latek mógł ulec nieszczęśliwemu wypadkowi i stąd brak było z nim kontaktu. Świętokrzyscy policjanci bezzwłocznie sprawdzili wszelkie zdarzenia na terenie Polski. Kiedy nie udało się ustalić żadnego zgłoszenia z udziałem poszukiwanej osoby i samochodu, funkcjonariusze podjęli działania - tym razem już wobec sprawcy przywłaszczenia mienia.


Mężczyzna został zatrzymany dziś tuż po północy w jednym z podkieleckich zajazdów.

Świętokrzyscy policjanci odzyskali ponad połowę gotówki przywłaszczonej przez nieuczciwego dystrybutora. Zabezpieczone zostały także przedmioty, które zakupił za pieniądze firmy. Za przywłaszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony