Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijane opiekowały się dziećmi

Data publikacji 09.03.2009

Bolesławieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która opiekowała się dwójką dzieci. Nieodpowiedzialna matka miała ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwej 48-letniej kobiecie zatrzymanej przez policjantów, która w takim stanie sprawowała opiekę nad miesięczną wnuczką.

6 marca 2009 roku policjanci z komendy powiatowej policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych sąsiadów, że w jednym z mieszkań odbywa się głośna zabawa. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Jak się okazało na miejscu 17-miesięczny chłopczyk i miesięczna dziewczynka leżeli w zadymionym pokoju, podczas gdy ich matka była pijana. 26-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przekazali chłopca pod opiekę lekarzy a dziewczynkę do placówki opiekuńczej.

Z kolei 7 marca 2009 roku około 15:30 dyżurny komendy powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony o sprawowaniu opieki na dzieckiem przez nietrzeźwą kobietę. Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę z wózkiem dziecięcym spacerującą po ulicach miasta. Okazało się, że jest to babcia z 6-cio miesięczną wnuczką. Od 48-latki czuć było woń alkoholu. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie, które wykazało 1,8 promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało dziewczynkę do szpitala.

Jeśli okaże się, że matka i babcia dzieci swoim zachowaniem mogły spowodować zagrożenia dla życia albo zdrowia maluchów, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony