Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Byli żołnierze GROM-u szkolili policjantów

Data publikacji 09.03.2009

Policjanci z sekcji antyterrorystycznej oraz pionu kryminalnego ćwiczyli strzelanie i techniki podejmowania interwencji, a wszystko pod czujnym okiem byłych żołnierzy GROM-u.

W ramach współpracy wydziału kadr i szkolenia komendy wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z przedstawicielami Fundacji Byłych Żołnierzy GROM, w miniony czwartek i piątek przeprowadzono pierwsze w tym województwie tego typu szkolenie. Prezes fundacji ppłk. Krzysztof Przepiórka osobiście nadzorował i przekazywał swoje uwagi z zakresu strzelania taktycznego, użycia broni w sytuacjach stresowych, walki w mieście, walki wręcz, obezwładnienia przeciwnika, odporności psychicznej oraz zachowań w stresie związanym z akcją i taktyką przeprowadzania akcji, "czyszczenia" pomieszczeń.

Kilkunastu wytypowanych policjantów, którzy na co dzień wykonują najniebezpieczniejsze zadania, podnosiło swoje umiejętności strzeleckie oraz taktykę zatrzymywania niebezpiecznych przestępców. Wszystkie ćwiczenia prowadzone były w grupach. Policjanci, tak jak ma to miejsce podczas realnego zagrożenia, działali zespołowo, wzajemnie się asekurując. Takie szkolenia dają funkcjonariuszom możliwość poznania najlepszej taktyki strzeleckiej, która w bezpośredni sposób zwiększa bezpieczeństwo funkcjonariuszy.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.6 MB)

Powrót na górę strony