Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszerze banknotów zatrzymani

Data publikacji 10.03.2009

Lubuscy policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali czterech mieszkańców Gronowa (pow. krośnieński), którzy na domowym sprzęcie komputerowym fałszowali banknoty o nominałach 50 i 100 zł, a później płacili nimi w sklepach. Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie – nawet 25 lat.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni policjanci przyjęli zgłoszenia o trzech fałszywych banknotach 50-złotowych, ujawnionych w jednym z krośnieńskich sklepów oraz u kierowcy PKS. Wszystkie banknoty posiadały te same numery seryjne.

Policjanci szybko wytypowali osoby podejrzane o podrabianie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów. Zatrzymano łącznie cztery osoby, w tym dwie nieletnie. Dwóch zatrzymanych to niczego nieświadomi pośrednicy – obaj zostali wykorzystani przez swoich kolegów do dokonania zakupów fałszywym banknotami. Dwóch z zatrzymanych przyznało się do skopiowania i wydrukowania na domowym sprzęcie komputerowym łącznie 20 banknotów 50-złotowych i 4 banknotów 100-łotowych, które wprowadzili do obiegu również w sklepach na terenie Zielonej Góry. W ich mieszkaniach policjanci zabezpieczyli sprzęt, z pomocą którego podrabiali banknoty. 

8 marca sąd zdecydował o oddaniu zatrzymanych pod dozór Policji.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za ich podrabianie nawet 25 lat.
 

Powrót na górę strony