Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust w areszcie

Data publikacji 10.03.2009

Na 3 miesiące trafił do aresztu 19-letni mieszkaniec Lubina, który oszukiwał, oferując sprowadzenie samochodów z zagranicy. Sprawca mógł oszukać kilkadziesiąt osób z całej Polski, powodując straty na ok. 47 tys. złotych. Za oszustwo grozi mu nawet 8 lat więzienia. Osoby pokrzywdzone w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Lubinie pod nr tel. (0-76) 840-62-80.

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Lubinie zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lubina, podejrzanego o oszustwa przy sprowadzaniu samochodów z zagranicy. Sprawca umieszczał w Internecie ogłoszenia, oferując możliwość ściągnięcia aut z zagranicy po korzystnej cenie. Oferował sprowadzenie samochodu nowych 2-, 3-letnich. Zainteresowani kontaktowali się z 19-latkiem, a następnie otrzymywali sfałszowane dokumenty pojazdu oraz tożsamości mające uwiarygodnić jego osobę. W korespondencji otrzymywali również żądanie wpłaty od 2 do 3 tys. złotych zaliczki na konto w zamian za dostarczenie pojazdu. Po wpłacie zaliczki kontakt z oszustem się urywał. Jak ustalili funkcjonariusze, oszust działał od lutego br. i mógł oszukać kilkadziesiąt osób z całego kraju. Do chwili obecnej na jego konto wpłynęło już ok. 47 tys. złotych.

W chwili obecnej policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu – również to, ile osób zostało w ten sposób oszukanych. Funkcjonariusze nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Osoby pokrzywdzone w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Lubinie pod nr tel. (0-76) 840-62-80.

Powrót na górę strony