Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali okraść bankomaty

Data publikacji 10.03.2009

Nie mają szczęścia przestępcy próbujący okradać krakowskie bankomaty. Kolejnych dwóch podejrzanych, obywateli Rumunii, zatrzymali policjanci z Krakowa. Dzięki szybkiej akcji oszuści wpadli tuż po wypłaceniu pieniędzy. Apele Policji skutkują - wiele osób zanim wypłaci pieniądze dokładnie ogląda bankomat.

Scenariusz tego zatrzymania jest bardzo podobny do poprzednich zatrzymań sprzed kilku tygodni. Dwa dni temu do Krakowa przyjechało kilku obywateli Rumunii podejrzewanych o przestępstwa. Ich przyjazd nie uszedł uwadze policjantów z wydziału przestępczości gospodarczej komendy miejskiej w Krakowie. Od tej pory byli obserwowani. Mężczyźni zamieszkali się w jednym z hoteli. Pojawili się w obrębie Rynku, gdzie wypłacili pieniądze z dwóch bankomatów. Po kolejnej wypłacie zostali zatrzymani.

Mieli przy sobie 21 podrobionych kart bankomatowych, a 89 takich kart znaleziono w ich pokoju hotelowym. Policjanci znaleźli także 20 tys. złotych ze zrealizowanych wcześniej wypłat. Dwóm zatrzymanym, w wieku 18 i 28 lat, zostały przedstawione zarzuty posługiwania się podrobionymi kartami, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

W ostatnich kilku tygodniach to już kolejne zatrzymania tego typu. W sumie w ręce policjantów z wydziału przestępczości gospodarczej wpadło 6 obywateli Rumunii, zabezpieczono też setki podrobionych kart, a także skanery i nakładki z ukrytymi kamerami służące do skanowania kart.

Nagłaśnianie tych spraw przynosi efekty – coraz więcej osób przed wypłatą pieniędzy dokładnie ogląda bankomat, a to zmniejsza szanse na skuteczne przestępstwo.

Film Próbowali okraść bankomaty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Próbowali okraść bankomaty (format flv - rozmiar 1.27 MB)

Powrót na górę strony