Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelnie ranił siostrę i zaatakował matkę

Data publikacji 12.03.2009

Policjanci zatrzymali 16-latka, który zaatakował i kilkakrotnie ranił ostrym narzędziem swoją 11-letnią siostrę. W wyniku obrażeń dziewczynka zmarła. Następnie chłopak zaatakował swoją 34-letnią matkę, kobieta trafiła do szpitala, a jej stan lekarze określają jako stabilny. 16-latek będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:00 w Pasłęku. Tam w jednym z mieszkań 16-latek ostrym narzędziem ugodzić swoją 11-letnią siostrę. W wyniku obrażeń dziewczynka zmarła. Po kilku godzinach, gdy rodzice zaczęli jej szukać w domu, chłopak zaatakował ponownie, tym razem swoją 34-letnią matkę. Uderzył ją kilkakrotnie w głowę tępym narzędziem. Kobieta trafiła do szpitala. Jej stan jest stabilny.

Policjanci zatrzymali 16-latka. Trafił on do policyjnej izby dziecka. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Na miejscu był obecny prokurator oraz policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili m.in. oględziny miejsca zdarzenia. Prokurator podjął decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok dziewczynki.
 

Powrót na górę strony