Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Od 3 lat znęcał się nad matką

Data publikacji 12.03.2009

Prokuratura objęła policyjnym dozorem zatrzymanego przez policjantów z Pragi Południe Włodzimierza W., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją 72- letnia matką. Mężczyzna zamieszkał z mamą po rozwodzie, nadużywał alkoholu i w okrutny sposób traktował starsza panią. Obelgi, wyzwiska, uderzenia otwartą dłonią, pięścią, kopanie, szarpanie, wyrywanie włosów to tylko, niektóre zachowania zatrzymanego. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali wezwani do szpitala przy ulicy Szaserów, gdzie na oddziale chorób wewnętrznych leży 72-letnia kobieta, którą przywiozła karetka pogotowia tuż po tym, jak potraktował ją jej syn.

Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzona od dłuższego czasu jest ofiarą znęcania się psychicznego i fizycznego. Jej 48-letni syn mieszka z nią od trzech lat, wprowadził się po rozwodzie. Od tego czasu nadużywa alkoholu , nie pracuje, pozostaje na utrzymaniu matki i do tego jest wobec niej okrutny. Kiedy tylko wypije staje się bardzo agresywny. Bije matkę, kopie ją, szarpie, ciągnie za włosy, wyzywa, używa wulgaryzmów i bluźnierstw pod jej adresem, żąda pieniędzy i tego, by kobieta robiła tylko to, czego on chce.

Pokrzywdzona przez długi czas znosiła poniżanie i znęcanie się fizyczne. Nic nikomu nie mówiła. Od jakiegoś czasu zdarzało się już że wzywała Policję, nie składała jednak żadnych zawiadomień. Tym razem miarka się przebrała. 72-letnia pokrzywdzona zdecydowała się przerwać milczenie i spróbować wyzwolić się od przestępczych poczynań syna.

Kiedy tylko funkcjonariusze uzyskali obraz sytuacji natychmiast udali się do mieszkania, w którym zamieszkiwał Włodzimierz W. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoja matką. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec podejrzanego.

Powrót na górę strony