Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł notoryczny włamywacz

Data publikacji 12.03.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Kilec podejrzanego o włamanie do dwóch domów i kradzież sprzętu komputerowego, TV i telefonów komórkowych o wartości przeszło 11 tys. złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku, morawiccy policjanci, otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach do domów mieszkalnych. W styczniu 2009 roku, 55-letnia mieszkanka gminy Morawica zgłosiła na policję, włamanie do swojego domu. Włamywacze wywarzyli okna i dostali się do wnętrza mieszkania. Łupem rabusiów padł telewizor plazmowy, dwa komputery przenośne, telefon komórkowy, pieniądze w kwocie 200 zł i 100 dolarów USA oraz dwie złote obrączki. Kobieta oszacowała swoje straty na 10 tys. złotych. W lutym 2009 roku, do 37-letniej mieszkanki gm. Morawica, włamali się złodzieje i skradli z jej mieszkania komputer przenośny i telefon komórkowy.

Skrupulatna praca, kieleckich kryminalnych i policjantów z posterunku w Morawicy, doprowadziła do ustalenia i zatrzymania jednego z włamywaczy. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. Jednym z podejrzanych o włamanie okazał się 33-letni mieszkaniec Kielc.

Zatrzymanie pozostałych rabusiów jest kwestią czasu. Za kradzież z włamaniem sprawcom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony