Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa dokonująca rozbojów w rękach Policji

Data publikacji 12.03.2009

Wrocławscy policjanci rozbili grupę dokonującą rozbojów i kradzieży na terenie miasta. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn, którym udowodniono dokonanie blisko 50 przestępstw. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem – grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci rozbili grupę, dokonującą rozbojów i kradzieży na terenie miasta. Funkcjonariusze udowodnili im co najmniej 50 przestępstw. Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy Wrocławia w wieku od 16 do 23 lat. Są podejrzani o blisko 40 rozbojów dokonanych zarówno na mężczyznach, jak i na kobietach. Sprawcy wybierali swoje ofiary, widząc, że mają przy sobie wartościowe rzeczy. Ich łupami padały torebki damskie, portfele, telefony komórkowe, dokumenty i pieniądze. Jak się okazało, grupa dokonywała również kradzieży rowerów sprzed centrów handlowych oraz kradzieży „na wyrwę”. Rowery sprzedawali następnie napotkanym osobom, a uzyskane pieniądze przeznaczali na własne potrzeby. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Dorosłym sprawcom za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. O losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich, gdzie trafią zebrane w tej sprawie materiały.

Powrót na górę strony