Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyłapany przez "kościelny monitoring"

Data publikacji 12.03.2009

Policjanci z Jasła zatrzymali złodzieja, który kradł pieniądze z kościoła Ojców Franciszkanów. Franciszkanie podejrzewając kradzieże zamontowali kamery, które przyłapały złodzieja. Mężczyzna przy pomocy specjalnie wygiętych drutów wyciągał banknoty z kościelnych skarbonek. Zatrzymany dobrowolnie poddał się karze.

Od dłuższego czasu zakonnicy z Klasztoru Ojców Franciszkanów w Jaśle podejrzewali, że ktoś kradnie pieniądze, które wierni wrzucają do skarbonek wystawionych w kościele. Złodziej upatrzył sobie szczególnie skarbonkę ustawioną przy bocznym ołtarzu św. Antoniego. Franciszkanie postanowili zamontować w tym miejscu monitoring. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wkrótce kamera „złapała” złodzieja na gorącym uczynku.

W miniony wtorek nagrany mężczyzna ponownie pojawił się w kościele. Zawiadomieni o tym policjanci po chwili byli na miejscu. Całkowicie zaskoczyli złodzieja. Mężczyzna został przewieziony do jasielskiej komendy. Złodziejem okazał się 45-letni mieszkaniec gminy Rymanów. Miał przy sobie zestaw specjalnie wygiętych drutów, którymi wyjmował ze skarbonek składane w ofierze banknoty.

W czasie przesłuchania przyznał, że od początku lutego do dnia zatrzymania kradł kilkadziesiąt razy. W każdym przypadku zabierał ze skarbonek sumy od 10 do 60 zł. Łącznie skradł około 1500 zł.

Podejrzany nie był wcześniej karany. Poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na 2 lata. Zobowiązał się również do zwrotu skradzionych pieniędzy.

Film Film podkarpacka Policja - archiwum KPP Jasło

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Film podkarpacka Policja - archiwum KPP Jasło (format flv - rozmiar 582 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony