Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ojciec i syn w grupie włamywaczy

Data publikacji 12.03.2009

Siedleccy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców pow. siedleckiego, którzy zajmowali się włamaniami i kradzieżami elektronarzędzi. W skład grupy wchodził 50-latek i jego 25-letni syn oraz dwaj koledzy syna. W chwili obecnej odzyskano mienie o wartości nie mniejszej niż 18 tys. złotych. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu siedleckiego powiadomił Policję o tym, że nieznani sprawcy dokonali włamania do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na jego posesji. Łupem złodziei padły różne elektronarzędzia o wartości około 1000 złotych. Policjanci prowadzący dochodzenie przystąpili do poszukiwania sprawców. Ich działania pozwoliły na wytypowanie kręgu podejrzanych. Jak się okazało był to “strzał w dziesiątkę”.

W czasie przeszukań dokonanych u czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu siedleckiego, odnaleziono przedmioty pochodzące ze zgłoszonego włamania oraz wiele innych pochodzących najprawdopodobniej z innych przestępstw. Wynika z tego, że nie było to jedyne przestępstwo, jakiego dokonał ten “złodziejski kwartet”, w skład którego wchodził 50-latek i jego 25-letni syn oraz koledzy syna (18 i 20 lat). Obecnie policjanci ustalają właścicieli odzyskanych przedmiotów – wartość mienia to nie mniej niż 18 tys. złotych. Zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony