Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy i odzież z zastrzeżonymi znakami

Data publikacji 12.03.2009

Mimo, że "Jarmark Europa" powoli przechodzi już do przeszłości, a bazar okres świetności ma już za sobą policjanci wciąż zatrzymują osoby, które na targowisku handlują podrobionymi towarami. Wczoraj zostały zatrzymane dwie kobiety, które oferowały do sprzedaży odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi i papierosy bez polskiej akcyzy. Obie obywatelki Armenii usłyszą zarzuty.

Funkcjonariusze z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą naszej komendy Praga Południe wspólnie z funkcjonariuszami, którzy na co dzień pełnią służbę na terenie Stadionu X- lecia przeprowadzili kontrolę stoisk handlowych wokół dworca PKS Stadion. W efekcie doszło do zatrzymania dwóch osób i zabezpieczenia towaru, który oferowały do sprzedaży.

W ręce policjantów wpadła 49-letnia Ruzanna A., od której można było kupić papierosy różnych marek. Żadne z opakowań nie posiadało jednak znaków polskiej akcyzy. Stróże prawa zabezpieczyli 334 paczki papierosów, które już nie trafią na rynek. Kolejne stoisko, którym zainteresowali się funkcjonariusze należało do 45- letniej Marine A. Tutaj z kolei można było nabyć koszulki, bluzy, dresy i skarpetki, które opatrzone były znakami towarowymi znanych, renomowanych firm produkujących odzież sportową. Nie były to jednak oryginały, a jedynie tanie podróbki z licznymi skazami i wadami. Policjanci zatrzymali kobietę i zabezpieczyli 124 sztuki odzieży o wartości około 10 tys. złotych.

Obie obywatelki Armenii usłyszą zarzuty. W przypadku Ruzanny A. zostanie wszczęta również procedura deportacyjna z uwagi na fakt, że przebywa nielegalnie na terenie naszego kraju.
 

Powrót na górę strony