Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca karetki i sanitariusz

Data publikacji 12.03.2009

Patrol średzkiej drogówki zatrzymał do kontroli karetkę Pogotowia Ratunkowego z Poznania. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że zarówno kierowca, jak i jadący z nim sanitariusz są nietrzeźwi. Pierwszemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zaś drugi odpowie za podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu za co grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Do zdarzenia doszło około 19:30 w Brodowie. Uwagę policjantów zwróciła karetka pogotowia ratunkowego na poznańskich numerach rejestracyjnych, która wyjechała z kompleksu leśnego na krajową "jedenastkę".


Nietypowe miejsce oraz okoliczności spowodowały, że policjanci zatrzymali ją i podjęli kontrolę. W trakcie jej przeprowadzania, funkcjonariusze od kierującego poczuli silną woń alkoholu. Podany kierowcy ambulansu alkotest wykazał, że prowadził on pojazd będąc w stanie nietrzeźwości – miał 0,54 promila alkoholu w organizmie. Badaniu został również poddany, jadący jako pasażer sanitariusz. Okazało się, że i on jest nietrzeźwy – mężczyzna miał 0,68 promila. Zatrzymany ambulans wracał do Poznania z Ostrowa Wielkopolskiego, dokąd transportował chorego.

Teraz kierowcy karetki, 46-letniemu poznaniakowi, grozi kara więzienia do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do lat 10, zaś 41-letni sanitariusz również mieszkaniec Poznania, odpowie za podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi mu kara aresztu lub grzywny do 5 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony