Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani gimnazjaliści na lekcjach

Data publikacji 12.03.2009

Nauczycielka jednego z lubelskich gimnazjów na lekcji wyczuła alkohol od dwóch uczennic. Dyrekcja wezwała Policje i rodziców. Po przebadaniu uczniów 3 klasy okazało się, że ponad połowa z nich jest pod wpływem alkoholu. Ośmioro uczniów miało od 0,26 do prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Gimnazjaliści za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wczoraj ośmioro uczniów jednego z lubelskich gimnazjów przyszło na lekcje pod działaniem alkoholu. Gimnazjaliści w wieku 15 i 16 lat mieli od 0,26 promila do blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantów powiadomiła dyrekcja szkoły. Teraz uczniowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło wczoraj około południa w jednym z lubelskich gimnazjów. O podejrzeniu, że uczniowie 3 klasy znajdują się w stanie nietrzeźwości policjantów powiadomiła dyrekcja szkoły. Funkcjonariusze ustalili, że podczas trwania lekcji, nauczycielka wyczuła od dwóch uczennic alkohol. Na miejsce oprócz rodziców przyjechali policjanci. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że uczennice są nietrzeźwe, a każda z nich ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pozostałych uczniów tej klasy. Jak się okazało, ponad połowa z nich znajdowała się pod działaniem alkoholu. Nieletni w wieku 15 i 16 lat mieli w od 0,26 promila do prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że młodzież przed przyjściem do szkoły spożywała piwo. W sumie mieli 40 pół litrowych puszek z alkoholem. Obecnie policjanci sprawdzają gdzie młodzież spożywała alkohol i kto dokonał jego zakupu.

Nietrzeźwi gimnazjaliści zostali przekazani rodzicom. Teraz uczniowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest zakazana. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości sprzedawca ma prawo legitymować kupującego alkohol. Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony