Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończyły się Mundurowe Mistrzostwa "Beskidy 2009"

Data publikacji 12.03.2009

Zakończyły się zawody I Mistrzostw Służb Mundurowych i Ratowniczych podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w Narciarstwie Alpejskim „Beskidy 2009”, które zorganizowano pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorza Schetyny, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka i Naczelnika GOPR-u Jacka Dębickiego.

Organizatorem mistrzostw była komenda wojewódzka Policji w Katowicach i Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 100 zawodników rywalizowało w slalomie – gigancie i zjazdach sztafetowych, w tym z przekazywaniem policyjnej pałki. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk i Naczelnik GOPR Jacek Dębicki.

Na trasach narciarskich Centralnego Ośrodka Sportu na Skrzycznem w Szczyrku rywalizowały reprezentacje Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zespołu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Katowicach, Grupy Beskidzkiej GOPR i KWP w Katowicach.

Zawodnicy poszczególnych reprezentacji startowali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, w tym w slalomie – gigancie w sztafecie z przekazywaniem policyjnej pałki służbowej. W ekipach znaleźli się również przedstawiciele ścisłego kierownictwa poszczególnych służb i jednostek. Jedną z zasad zawodów był udział co najmniej 30% kobiet w drużynie.

Pomimo trudnych warunków na stoku rywalizacja była zacięta lecz wyrównana. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła drużyna Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, kolejne zajęli zawodnicy GOPR-u, najniższe miejsce wywalczyła ekipa KWP w Katowicach.

W kategorii I kobiet najlepsza okazała się zawodniczka beskidzkiego GOPR-u, natomiast w kategorii II najszybciej pokonała trasę reprezentantka GOPR. W Generalskim slalomie-gigancie miejsca na podium zajęli nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, nadinsp. Dariusz Biel oraz gen. insp. Andrzej Matejuk.

Podczas zawodów nie doszło do żadnego wypadku, co świadczy o wysokim kunszcie narciarskim wszystkich zawodników.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.02 MB)

Powrót na górę strony