Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli obrazy znanych malarzy

Data publikacji 12.03.2009

14 obrazów olejnych i akwareli autorstwa Wojciecha Kossaka, Józefa Brandta oraz Józefa Chełmońskiego zabezpieczyli policjanci wydziału kryminalnego KSP w mieszkaniu na Żoliborzu oraz domu w Konstancinie-Jeziornej. Ich wartość szacuje się nawet na kilkaset tysięcy złotych. Zatrzymano trzy osoby. Dziś zostaną przesłuchane.

Prowadzący postępowanie ustalą też pochodzenie obrazów i potwierdzą ich autentyczność. Gdy kryminalni dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań na Żoliborzu mogą się znajdować obrazy pochodzące z przestępstwa, natychmiast postanowili to sprawdzić. Wczoraj po południu udali się pod wskazany adres. Po wejściu do środka zabezpieczyli 9 obrazów autorstwa Kossaka, Brandta i Chełmońskiego. Zatrzymano dwóch mężczyzn mających związek ze sprawą, w tym właściciela mieszkania. Obaj zostali przewiezieni do komendy stołecznej Policji i osadzeni w policyjnym areszcie.

Tymczasem policjanci z wydziału kryminalnego przeszukiwali kolejne mieszkania, w których mogły być ukryte obrazy z przestępstwa. W ten sposób trafili na 38-letniego Roberta R. Mężczyzna ukrywał się w Warszawie przed policjantami z Gdańska, którzy ścigali go za spowodowanie śmiertelnego wypadku. On również trafił do policyjnego aresztu.

Na tym nie koniec. Kolejnych 5 obrazów zabezpieczyli policjanci w domu w Konstancinie-Jeziornej. Obrazy olejne i akwarele przedstawiające sceny batalistyczne i pejzaże przewieziono do Pałacu Mostowskich. Ich wartość szacuje się nawet na  kilkaset tysięcy złotych. Policjanci sprawdzą pochodzenie wszystkich obrazów i potwierdzą ich autentyczność.

Film Policjanci zabezpieczyli obrazy znanych malarzy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli obrazy znanych malarzy (format flv - rozmiar 3.62 MB)

Powrót na górę strony