Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 12.03.2009

Policjanci z Katowic zatrzymali kolejnego dilera. Mężczyzna w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy najprawdopodobniej sprzedał co najmniej 2,5 kilograma amfetaminy. Z kolei kryminalni z Łukowa zatrzymali 30-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary. W jego samochodzie odnaleźli tysiąc porcji amfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a za handel do 10 lat więzienia.

Policjanci z Katowic zajmujący się na co dzień przestępczością narkotykową zatrzymali 26-letniego mieszkańca tego miasta. Funkcjonariusze ustalili, że dotychczas mógł on wprowadzić do obrotu amfetaminę, z której można sporządzić co najmniej 25 tys. porcji dilerskich. Policyjny pies „Pajka” wskazał w mieszkaniu zatrzymanego miejsca, gdzie były ukryte narkotyki.

Zatrzymany mężczyzna handlował narkotykami od kilkunastu miesięcy, pomimo tego, że w 2002 roku został skazany na cztery lata więzienia za udzielanie środków odurzających małoletnim. W tej sprawie niewykluczone są kolejne zatrzymania. Mężczyźnie grozi kara 10 lat więzienia.

***

Z kolei policjanci z Łukowa otrzymali nakaz zatrzymania 30-letniegomężczyny, który miał odbyć karę pozbawienia wolności za grożenie innej osobie przestępstwem. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać poszukiwany. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że mężczyzna może mieć przy sobie narkotyki.

Policjanci czekali na niego przed jego mieszkaniem. Po kilkudziesięciu minutach zauważyli jak na parking wjeżdża samochód w którym siedzi 30-latek. Funkcjonariusze zablokowali wyjazd z parkingu i zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna podczas zatrzymani był agresywny, ubliżał policjantom. Nie chciał wyjść z samochodu. Po chwili został obezwładniony. Podczas przeszukania samochodu w bagażniku pod kołem zapasowym policjanci odnaleźli 1000 porcji amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad cztery tysiące złotych.

Funkcjonariusze ustalają skąd mężczyzna miał narkotyki i czy nie zajmował się ich rozprowadzaniem. Tomasz C. po przesłuchaniu zostanie przewieziony do zakładu karnego. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony