Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawiał fikcyjne zaświadczenia

Data publikacji 12.03.2009

22-letni Maciej S. wydawał różnym osobom zaświadczenia o zatrudnieniu. Na ich podstawie miały być wypłacane kredyty bankowe, wydawane karty płatnicze i kredytowe, kupowane telefony komórkowe oraz produkty RTV. Został zatrzymany przez policjantów z sekcji zajmującej się przestępczością gospodarczą. Mężczyzna odpowie za oszustwo i poświadczanie nieprawdy w wystawianych dokumentach.

Funkcjonariusze z południowopraskiej sekcji do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali niepokojące sygnały dotyczące usiłowania wyłudzenia kredytu na kwotę 35 tysięcy złotych. Policjanci od razu zaczęli działać. Przeprowadzili czynności operacyjne, które pozwoliły zgromadzić materiał dowodowy świadczący przeciwko 22-letniemu Maciejowi S.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zarejestrował w miejscu swojego zamieszkania firmę, w której faktycznie nikogo nie zatrudniał, natomiast bardzo chętnie wystawiał różnym osobom zaświadczenia, które potwierdzały zatrudnienie w jego spółce. Na podstawie tych poświadczeń próbowano wyłudzić między innymi kredyt w wysokości 35 tysięcy złotych. Maciej S. współdziałał z osobami, na nazwiska których wydawał zaświadczenia o zatrudnieniu. Stróże prawa dotarli do 15 wniosków o wydanie kart kredytowych jednego z banków. Ich wnioskodawcy byli rzekomo pracownikami firmy 22-latka. Na tej samej zasadzie, przedkładając fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach próbowano dokonać zakupu sprzętu RTV oraz podpisywano umowy z operatorami sieci telefonii komórkowych.

Aktualnie policjanci nadal ustalają z iloma osobami zatrzymany współpracował i ilu oszustw oraz poświadczeń nieprawdy się dopuścił. Dziś mężczyzna trafi do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie.

Powrót na górę strony