Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczniowie kradli anteny CB

Data publikacji 12.03.2009

Przysuscy kryminalni zatrzymali grupę dwudziestu młodocianych złodziei, uczniów szkół gimnazjalnych i średnich. Grupa ta zajmowała się kradzieżą anten samochodowych CB. Działali głównie w powiecie przysuskim. Przyznali się do co najmniej 70 kradzieży.

Od kilku miesięcy policjanci z Przysuchy pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży anten samochodowych CB z terenu powiatu przysuskiego. Praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia 20 sprawców. Są to uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich, którzy przez ostatnie pół roku ukradli 70 anten samochodowych CB.

Młodociani złodzieje, żeby nie wchodzić sobie w drogę, podzielili się na grupy. Jedni działali tylko na Osiedlu Południe, drudzy w pobliżu marketów, inna grupa natomiast na terenie gminy Borkowice. Kradli o rożnych porach - wieczorem, gdy wychodzili z domu pod pretekstem kibicowania rozgrywkom sportowym, czy też w niedzielę po mszy świętej.

Najczęściej kradli anteny ze szklaną cewką, za które otrzymywali najwięcej pieniędzy. Anteny sprzedawali swoim kolegom ze szkoły, znajomym lub wystawiali na internetowej aukcji za cenę od 20 do 150 zł. Do dziś policjanci odzyskali blisko połowę skradzionych anten i zabezpieczyli mienie o wartości 4000 zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają kolejne osoby, które mogły brać udział w tym procederze, jak również paserów.

Powrót na górę strony