Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali sprzęt ze sklepów internetowych

Data publikacji 23.03.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzali sprzęt RTV, AGD i elektronarzędzia w systemie ratalnym w sklepach internetowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z nich wyłudził sprzęty na kwotę co najmniej 90 tys. zł, a drugi na kolejne 70 tys. zł. Mężczyźni posługiwali się dowodami osobistymi z podrobionymi danymi, czy fałszywymi odcinkami emerytur. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Pierwszego z nich, 31-letniego mężczyznę, policjanci zatrzymali w momencie, gdy próbował odebrać przesyłki kurierskie z laptopem i elektronarzędziami zakupionymi w systemie ratalnym na podstawie fikcyjnych danych osobowych. Wartość przesyłki opiewała na kwotę blisko 13 tys. zł. Policjanci ustalili, że wcześniej działając w ten sam sposób, wszedł on w posiadanie aparatu cyfrowego, który jak stwierdził, sprezentował swojej znajomej.

Pierwsze ustalenia w tej sprawie wskazują, że zatrzymany mężczyzna w odstępie dwóch tygodni, dokonał najprawdopodobniej jeszcze ośmiu takich „transakcji” wyłudzając w ten sposób sprzęt RTV, AGD i elektronarzędzia wartości nie mniejszej niż 90 tys. zł. Wyłudzany towar był kredytowany przez banki oraz inne towarzystwa finansowe, do których spływała elektroniczna dokumentacja, potwierdzająca zamówienie wraz z podrobionymi danymi w dowodach osobistych i odcinkami emerytur.

Dwa dni później policjanci zatrzymali 19–letniego mieszkańca skarżyska podczas odbioru paczki kurierskiej z DVD o wartości 3 tys. zł., nadanej przez kolejny sklep internetowy. Sprzęt został zakupiony w systemie ratalnym na podstawie fikcyjnych danych osobowych.

Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany 19–latek dokonał innych zamówień podając fałszywe dane osobowe w formularzach, wyłudzając w ten sposób nie mniej niż 10 kredytów na zakup towarów RTV i AGD o łącznej kwocie nie mniejszej niż 70 tys. zł.

Zatrzymanym mężczyznom grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Film Wyłudzali sprzęt ze sklepów internetowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyłudzali sprzęt ze sklepów internetowych (format flv - rozmiar 1.82 MB)

Powrót na górę strony