Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa przestępcza rozbita

Data publikacji 23.03.2009

Piotrkowscy policjanci wspólnie z prokuraturą w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzili kolejne działania skierowane przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się handlem bronią, rozprowadzaniem narkotyków i kradzieżami z włamaniem do samochodów na terenie całego kraju. Zatrzymano 11 osób trudniących się tym nielegalnym procederem oraz zabezpieczono m.in. urządzenia elektroniczne służące do kradzieży pojazdów, kilkaset dokumentów związanych z legalizacją "trefnych" aut, dwie jednostki broni. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej od pół roku wspólnie z prokuraturą w Piotrkowie Trybunalskim prowadzą intensywne śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się, na terenie województwa łódzkiego i całego kraju, handlem bronią palną, rozprowadzaniem narkotyków na szeroką skalę oraz kradzieżami samochodów. Do rozpracowania przestępczej działalności tej grupy została powołana specjalna grupa policjantów, której dowodzi komendant miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Po kilku miesiącach intensywnych działań policjanci zebrali materiał dowodowy i w grudniu ubiegłego roku zatrzymali 10 podejrzanych – po przeszukaniu ich mieszkań na terenie powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego zabezpieczyli m.in. kilkanaście sztuk broni, szereg ich elementów, kilka tysięcy sztuk amunicji, 60 gramów marihuany. Kolejne sukcesy w prowadzonym śledztwie to odzyskanie w tym roku 20 samochodów osobowych, głównie volkswagenów, fiatów i audi oraz sportowego motocykla, pochodzących z kradzieży, o wartości nie mniejszej niż 250 tys. złotych.

Policjanci wraz z prokuraturą, pracując w dalszym ciągu nad tą sprawą, zebrali kolejny materiał dowodowy, na bazie którego 21 marca w godzinach wieczorno-nocnych oraz od wczesnych godzin rannych dnia następnego przystąpili do realizacji kolejnych czynności. Funkcjonariusze z różnych sekcji piotrkowskiej komendy wspólnie z policyjnymi antyterrorystami z Łodzi weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań na terenie powiatu tomaszowskiego, radomszczańskiego, Łodzi, a także Warszawy. W wyniku tych działań zatrzymano 9 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 18 do 56 lat. Są to głównie mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i tegoż powiatu. W wyniku dokonanych przeszukań policjanci zabezpieczyli urządzenia elektroniczne służące do kradzieży aut, kilkaset dokumentów związanych z legalizacją „trefnych” pojazdów, tablice rejestracyjne od różnych pojazdów, dwie jednostki broni, marihuanę i amfetaminę oraz kilkanaście litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Dzisiaj 11 zatrzymanych osób zostanie przesłuchanych, a prokuratura wystąpi z wnioskami do sądu o ich tymczasowe aresztowania. Są oni podejrzewani o sprzedaż około 10 kg narkotyków, konstruowanie i sprzedaż ładunków wybuchowych oraz broni palnej, a także kradzież i późniejszą legalizację kilkudziesięciu samochodów na terenie całego kraju.

Za te czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są dalsze zatrzymania.

Powrót na górę strony