Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano plantację marihuany

Data publikacji 24.03.2009

Olsztyńscy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali plantację marihuany. Na jednej z posesji w gminie Dobre Miasto funkcjonariusze zabezpieczyli 10 kg suszących się już kwiatostanów konopi indyjskich oraz prawie kilogram gotowego narkotyku. Dzięki pracy policjantów na rynek nie przedostał się susz wart 150 tys. złotych. W ręce antyterrorystów wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o organizację przestępczego procederu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od kilku miesięcy pracowali nad ustaleniem źródła pochodzenia marihuany, która trafiała na olsztyński rynek. Czynności w sprawie doprowadziły ich do mieszkańca Dobrego Miasta. Ustalenia wskazywały na to, że mężczyzna w swoim domu założył profesjonalną plantację i mógł czerpać z tego korzyści finansowe.

Podczas wczorajszej realizacji policjanci, w tym antyterroryści, pojawili się pod wskazanym adresem. Ustalenia kryminalnych znalazły potwierdzenie. Na strychu domu była urządzona nielegalna plantacja. Dojrzałe krzaki były już ścięte i się suszyły. Zabezpieczono 10 kg kwiatostanu konopi indyjskich i około kilograma gotowego do sprzedaży narkotyku. Wartość czarnorynkowa przechwyconej marihuany to 150 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli także linię produkcyjną, kilkadziesiąt kiełkujących ziaren konopi, wagę elektroniczną oraz telefony komórkowe.

W domu, w Dobrym Mieście, został zatrzymany 28-letni Krzysztof D. Mężczyzna był zaskoczony obecnością policjantów i nie stawiał oporu. Wcześniej nie był karany i nie pracował. Policjanci wyjaśniają, czy przestępcza działalność mogła być stałym źródłem dochodu podejrzanego.

Kryminalni wiedzieli, że 28-latek nie działał sam. Antyterroryści weszli do kolejnego domu w gminie Purda. Tam zatrzymali Piotra D. Ten 28-latek, jak wynika z policyjnych ustaleń, był mózgiem przestępczego procederu. Mężczyzna posiadał niewielką ilość marihuany. Policjanci zabezpieczyli także prawie 40 tys. złotych w gotówce, które były ukryte na szafie.

Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Dziś będą przesłuchiwani. Jeżeli okaże się, że zatrzymani uprawiali i wprowadzali do obrotu znaczne ilości marihuany, to będzie im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Film Zlikwidowano plantację marihuany

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowano plantację marihuany (format flv - rozmiar 2.53 MB)

Powrót na górę strony