Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny zatrzymany w sprawie korupcji w ośrodkach ruchu drogowego

Data publikacji 24.03.2009

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną osobę w sprawie korupcji w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. 56-letni mężczyzna, to właściciel prywatnej praktyki lekarskiej. Jest on podejrzany o poświadczenie nieprawdy w dokumentach w zamian za łapówki. W sumie do tej pory policjanci zatrzymali w tej sprawie 230 osób. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 56–letniego mężczyznę, podejrzanego o poświadczenie nieprawdy w dokumentach w zamian za korzyść majątkową. Jest to kolejna osoba zatrzymana w sprawie korupcji w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Mężczyzna podejrzany jest o to, że prowadząc prywatną praktykę lekarską w jednej z miejscowości na terenie województwa wielkopolskiego, w zamian za korzyści majątkowe, poświadczał nieprawdę wystawiając zaświadczenia lekarskie dla kursantów ubiegających się o prawa jazdy. Policjanci udowodnili mu w sumie 8 tego typu czynów. Niewykluczone jednak, że liczba zarzutów wzrośnie. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności w celu ustalenia dokładnej liczby osób, które skorzystały z "usług" lekarza.

56–letni mężczyzna to 231 osoba zatrzymana w sprawie korupcji w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Prowadząc tą sprawę policjanci zatrzymywali właścicieli szkół nauki jazdy, instruktorów a także kursantów, podejrzanych o zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Za poświadczenie nieprawdy w dokumencie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 859.17 KB)

Powrót na górę strony