Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"3x3 2009" - działania na pograniczu

Data publikacji 24.03.2009

"3x3 2009" to kryptonim wspólnych działań Policji, Straży Granicznej i Służby Celnej. Ich celem jest ograniczenie przestępczości granicznej, w tym zwalczanie handlu przemycanymi towarami. Dziś nad ranem przeprowadzono pierwszą taką akcję w tym roku, wspólne patrole ustawiły się przy głównych drogach prowadzących od przejść granicznych.

Wspólnymi działaniami służb objęto powiaty jarosławski, przemyski, przeworski, leski, łańcucki, sanocki oraz bieszczadzki. Tak jak w roku ubiegłym współpraca trzech służb ma na celu zwalczanie przemytu i handlu przemyconymi towarami. Na głównych drogach prowadzących od przejść granicznych ustawiono punkty blokadowe. Kontrolowane były samochody nadjeżdżające od strony granicy. Funkcjonariuszy interesowały przede wszystkim: przemycany alkohol i papierosy, nielegalne kopie nagrań, programów komputerowych, filmów, podrabiana odzież, obuwie i galanteria. Policjanci sprawdzali również dokumenty i cechy identyfikacyjne pojazdów, dokumenty kierowców i pasażerów.

Tylko w powiecie jarosławskim funkcjonariusze skontrolowali 60 pojazdów. Część kierowców została ukarana mandatami karnymi, dla innych kontrola zakończyła się pouczeniem.

Film "3x3 2009" - działania na pograniczu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik "3x3 2009" - działania na pograniczu (format flv - rozmiar 2.19 MB)

Powrót na górę strony