Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kolejne osoby podejrzane o korupcję w sporcie

Data publikacji 25.03.2009

Policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP we Wrocławiu zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o korupcję w sporcie związaną z ustawianiem wyników spotkań piłkarskich. Zatrzymani to były dyrektor sportowy jednego z piłkarskich klubów sportowych oraz sędzia z pomorskiego ZPN.

24 marca 2009 roku w Lubinie policjanci zatrzymali byłego dyrektora sportowego jednego z piłkarskich klubów sportowych z terenu Dolnego Śląska. 56-letni mężczyzna jest podejrzany o korupcję w sporcie związaną z ustawieniem wyników spotkań piłkarskich.

25 marca 2009 roku, w jednej z miejscowości w okolicach Gdańska, policjanci zatrzymali 31-letniego sędziego z pomorskiego ZPN. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem o korupcję w sporcie polegającą na ustawianiu wyników spotkań piłkarskich. Obecnie podejrzany jest przewożony przez policjantów do Wrocławia.

Sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej dolnośląscy policjanci zajmują się od maja 2005 roku, kiedy podczas kontrolowanego przez policjantów wręczenia korzyści majątkowej (100 tys. złotych), zatrzymany został sędzia piłkarski oraz działacz klubowy. W czerwcu 2006 roku sprawa nabrała rozpędu. Policjanci zatrzymali jednego z głównych podejrzanych Ryszarda F. ps. Fryzjer. W latach 2006 – 2007 dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 100 podejrzanych, między innymi I i II-ligowych sędziów piłkarskich, obserwatorów, działaczy, jak i samych piłkarzy. W tym czasie wśród zatrzymanych pojawiły się kolejne znane w piłkarskim środowisku osoby. Do chwili obecnej w sprawie zatrzymano blisko 200 podejrzanych.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.71 MB)

Powrót na górę strony