Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o przywłaszczenie 250 tys. zł

Data publikacji 25.03.2009

Policjanci z Barlinka zatrzymali 47–letnią kobietę, która jest podejrzana o to, że z kont prywatnych osób przywłaszczyła około 250 tys. zł. W jej mieszkaniu, podczas przeszukania, policjanci zabezpieczyli dokumentację bankową i karty bankomatowe. Kobieta jest tymczasowo aresztowana, grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z referatu sekcji kryminalnej z Barlinka uzyskali informację, że jedna z pracownic miejscowego banku przywłaszcza pieniądze z kont prywatnych osób. 47-letnia kobieta pracowała na samodzielnym stanowisku ds. bankowości osobistej i prywatnej i jest podejrzana o to, że mając dostęp do kont, od początku 2008 roku dokonała przywłaszczenia części zgromadzonych tam środków. Najprawdopodobniej kobieta przelewała pieniądze na konta znajomych, a następnie na swoje. Tym sposobem mogła przywłaszczyć około 250 tys. zł.

Funkcjonariusze przeszukali jej mieszkanie, w którym znaleźli i zabezpieczyli dokumentację bankową, szereg kart bankomatowych i pieniądze w kwocie 21 300 złotych. Ponadto mundurowi zabezpieczyli komputery, którymi posługiwał się kobieta w miejscu pracy i zamieszkania.

W tej chwili ustalono jednego pokrzywdzonego, ale policjanci pracują nad ustaleniem pozostałych. Trwają czynności, które pozwolą ustalić ewentualnie inne osoby mogące mieć związek z przestępstwem.

Decyzją sądu kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.2 MB)

Powrót na górę strony