Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali przemycić 0,5 kg amfetaminy w śledziach

Data publikacji 25.03.2009

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali przerzucić z Polski do Włoch narkotyki. Ponad 0,5 kg amfetaminy ukryte było w śledziach. Podejrzanych tymczasowo aresztowano na 3 miesiące. Grozi im kara do lat 10 pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali także mężczyznę, który najprawdopodobniej sprzedał kurierom narkotyki.

Policjanci zatrzymali kurierów w rejonie dworca PKS w Ostrołęce, w trakcie gdy jeden z nich przekazywał foliową torbę kierowcy autobusu jadącego do Włoch, a drugi wykupił bilet i miał podróżować tym autobusem oraz nadzorować przesyłkę.

Policjanci dokładnie sprawdzili zawartość torby. Wśród produktów żywnościowych znaleźli śledzie, w których ukryta była amfetamina. Narkotyki były zapakowane w prezerwatywy, w 12 porcjach, i wsunięte w środek każdej ryby. W ten sposób mężczyźni, w wieku 26 i 21 lat, próbowali wywieźć z Polski do Włoch ponad 0,5 kg amfetaminy. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyk miał trafić na rynek we Florencji.

Najbliższe 3 miesiące zatrzymani mężczyźni spędzą za "kratkami". Usłyszeli zarzut wywozu z terytorium Polski do Włoch znacznej ilości narkotyków. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat

Wczoraj w ręce kryminalnych wpadł również 28-letni mężczyzna, który - jak ustalili funkcjonariusze - sprzedał kurierom narkotyki. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, był już wcześniej karany za rozboje, pobicia i handel narkotykami.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.
 

Powrót na górę strony