Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad na jubilera w Gorlicach

Data publikacji 25.03.2009

Szybka blokada dróg w całym powiecie, łącznie z drogami dojazdowymi do granicy, pościg i zatrzymanie podejrzanych o napad na sklep jubilerski – tak wyglądała akcja policjantów z Gorlic. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Słowacji. Policjanci ustalają, czy mają oni związek z podobnym napadem, który miał miejsce rano tego samego dnia.

W jednym z gorlickich sklepów jubilerskich młody mężczyzna poprosił ekspedientkę o pokazanie palety z wyrobami złotniczymi. Obezwładnił gazem ekspedientkę, wyrywał jej z rąk wyroby jubilerskie i uciekł ze sklepu. Zaalarmowany krzykiem personelu właściciel sklepu pobiegł za nim, jednak uciekający wsiadł do samochodu i odjechał.

Mężczyzna natychmiast powiadomił Policję, podając markę i kolor samochodu, którym uciekł sprawca napadu. Natychmiast zarządzono policyjną blokadę wszystkich dróg wyjazdowych z powiatu gorlickiego, łącznie z drogą prowadzącą do przejścia granicznego w Koniecznej. W miejscowości Uście Gorlickie jeden z patroli policyjnych zauważył poszukiwany samochód.

Po kilkukilometrowym pościgu policjanci zatrzymali samochód, który kierował się w stronę granicy. W aucie znajdowało się dwóch młodych mężczyzn, obywateli Słowacji. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili wyroby złotnicze pochodzące ze sklepu jubilerskiego, w którym dokonano napadu. Ponadto policjanci w samochodzie znaleźli atrapę pistoletu oraz nóż.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych aresztach w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Policjanci ustalają ewentualny udział tych mężczyzn w podobnym zdarzeniu, które miało miejsce rano tego samego dnia w powiecie jasielskim.

Powrót na górę strony