Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 26.03.2009

Zachodniopomorscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego, zlikwidowali plantację marihuany. Śledczy znaleźli oprócz narkotyków amunicję oraz broń. Za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

To już kolejna plantacja marihuany zlikwidowana w zachodniopomorskiem. Tym razem policjanci z Łobza, wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego, odkryli w jednym z budynków na terenie miasta plantację narkotyków. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad półtora kilograma marihuany. Ponadto w czasie przeszukania znaleźli ponad pół kilograma amfetaminy, broń gazową oraz 75 sztuk amunicji.

Funkcjonariusze od dłuższego czasu pracowali nad sprawą związaną z narkotykami. Wszystkie zebrane przez policjantów informacje poprzedzone były szeroko zakrojoną pracą operacyjną. W środę dane te potwierdziły się w całości. Nad ranem policjanci weszli na posesję mieszczącą się na terenie Łobza. W domu, który był w trakcie budowy, w jednym z pomieszczeń piwnicznych, znaleźli plantację marihuany.

W pomieszczeniu o powierzchni około 25 m2 znajdowała się plantacja narkotyków. Pomieszczenie było ocieplone styropianem oraz wyłożone folią aluminiową. Znajdowały się tam instalacje elektryczne z lampami solarowymi, a ponadto urządzenia grzewcze i nawadniające. Funkcjonariusze, przeszukując dom odkryli w sumie ponad 650 gramów amfetaminy, 1600 gramów marihuany, broń gazową oraz 75 sztuk amunicji. Całość została zabezpieczona. Podobnie stało się z urządzeniami służącymi do uprawy roślin.

Właściciel to 61-letni mieszkaniec Łobza. Kilka dni wcześniej został on zatrzymany przez szwedzką Policję podczas próby przekroczenia granicy z pół kilograma amfetaminy. To właśnie był sygnał dla policjantów, że uzyskiwane przez nich informację są prawdziwe. Obecnie mężczyzna przebywa w szwedzkim areszcie.

Za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz posiadanie broni mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.77 MB)

Powrót na górę strony