Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za ponad 80 przestępstw

Data publikacji 26.03.2009

Ponad 80 kradzieży i usiłowań kradzieży samochodów udowodniono czterem osobom, zatrzymanym w sprawie prowadzonej przez policjantów z Legnicy. Skradzione auta, przez Internet lub ogłoszenia w prasie motoryzacyjnej, sprzedawali na części. Nieprzydatne elementy wyrzucali lub topili w zbiornikach wodnych. Płetwonurkowie przeszukali część akwenów, z których wyłowili dziesiątki tablic rejestracyjnych i części samochodowych. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani.

Policjanci z komendy miejskiej w Legnicy rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów. W sprawie prowadzonej przez legnickich funkcjonariuszy zatrzymano cztery osoby podejrzane o ten proceder. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Policjanci udowodnili zatrzymanym łącznie ponad 80 przestępstw, dokonanych na terenie województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

Nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze ze specjalnie powołanej grupy. Wszystko zaczęło się od zatrzymania w grudniu ubiegłego roku dwóch mężczyzn na gorącym uczynku usiłowania kradzieży volkswagena. Do kradzieży doszło na jednym z legnickich osiedli. Wówczas policjanci znaleźli przy nich urządzenie pozwalające wyłączyć standardowe zabezpieczenia samochodów i uruchomić silnik pojazdu. Okazało się, że to nie pierwsza próba kradzieży. Funkcjonariusze udowodnili im kradzieże i usiłowania kradzieży wielu samochodów. Ustalili również i zatrzymali ich wspólników – kolejne dwie osoby.

Policjanci prowadząc tę sprawę docierali wciąż do nowych faktów, dotyczących przestępczego procederu. Na jaw wychodziły kolejne przestępstwa. Teraz już wiadomo, że kradzieży bądź usiłowań było łącznie ponad 80. Sprawcy działali na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego. Kradli auta na części. Pojazdy były demontowane, a ich elementy sprzedawane przez Internet lub poprzez ogłoszenia w prasie motoryzacyjnej. Elementy nie nadające się do sprzedaży wyrzucali na wysypiskach śmieci lub zatapiali w zbiornikach wodnych na terenie województwa dolnośląskiego. Część akwenów została sprawdzona przez płetwonurków. Wyłowiono dziesiątki tablic rejestracyjnych i części samochodowych. Łupem złodziei padały głównie volkswageny, audi i fordy.

Podejrzani, w wieku 23 – 31 lat, zostali już tymczasowo aresztowani. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony