Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono stadionowe podróbki

Data publikacji 26.03.2009

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które oferowały do sprzedaży odzież i obuwie z zastrzeżonymi znakami towarowymi. 34-letni Karen K., obywatel Armenii, 28-letni Sukhjinder S., obywatel Indii, oraz 35-letni Courage I. z Nigerii, swoją nielegalną działalność prowadzili w obrębie budowanego Stadionu Narodowego. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5000 sztuk odzieży i butów.

Wczesnym rankiem policjanci z sekcji zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z przedstawicielami izby celnej, przeprowadzili działania, które miały na celu potwierdzenie informacji, jakie dotarły do funkcjonariuszy na temat handlarzy oferujących do sprzedaży odzież i obuwie z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Wskazywane w informacjach osoby miały być obywatelami Indii, Nigerii i Armenii. Swoją działalność handlową mieli prowadzić na terenie „nocnego bazaru”.

Funkcjonariusze najpierw podjęli obserwację stoisk. Kiedy nabrali przekonania, że faktycznie dochodzi do handlu podróbkami, podjęli interwencję. Wylegitymowali właścicieli towaru i stoisk. Karen K. (lat 34), obywatel Armenii, sprzedawał koszulki, które tylko udawały markowe wyroby znanych firm sportowych. Policjanci zabezpieczyli 381 sztuk takich koszulek.

Kolejny handlarz, 28- letni obywatel Indii, Sukhjinder S., w swoim asortymencie miał nie tylko letnie koszulki, można było kupić u niego również dresy i bluzy. Łącznie posiadał 331 sztuk odzieży.

Trzeci z mężczyzn, obywatel Nigerii, wyspecjalizował się w obuwiu sportowym. Na jego stoisku funkcjonariusze znaleźli 121 par butów, które również zabezpieczyli.

Osoby te zostały zatrzymane – usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

Podczas wykonywania czynności na terenie bazaru policjanci zabezpieczyli jeszcze ponad 4000 sztuk odzieży, która nie miała swojego właściciela. Wszystkie podróbki nie trafia już na rynek.

 

Powrót na górę strony