Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo pośredniczki kredytowej

Data publikacji 27.03.2009

Ostródzcy policjanci, 2 godziny po odnalezieniu w sortowni śmieci ciała 41-letniej przedstawicielki firmy świadczącej usługi finansowe, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. To klient, który wziął pożyczkę. Z ustaleń śledczych wynika, że 26-letni Robert R. w miniony poniedziałek zaatakował kobietę, która przyszła odebrać ratę. Potem starał się zatrzeć ślady przestępstwa, w tym celu pomalował nawet mieszkanie. Podejrzany usłyszał zarzut. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut po godzinie 7.00 na terenie sortowni śmieci w gminie Ostróda znaleziono ciało kobiety. Na miejsce przybyli prokurator, policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, biegli z zakresu medycyny sądowej oraz biolog. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ślady oraz ustalili świadków. Ustalili także tożsamość kobiety. Jak się okazało, była nią 41-letnia mieszkanka Ostródy, poszukiwana przez policjantów jako zaginiona. Ciało kobiety na polecenie prokuratora zostało zabezpieczone w prosektorium. Sekcja zwłok wykaże, co było przyczyną śmierci pokrzywdzonej.

Policjanci pracujący nad sprawą wiedzieli, że szukają sprawcy zabójstwa. Już po dwóch godzinach zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego – Robert R. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak wynika z ustaleń śledczych, kobieta miała ponieść śmierć w dniu, w którym rodzina zgłosiła jej zaginięcie. 26-letni Robert R. w miniony poniedziałek zaatakował kobietę, która przyszła odebrać ratę. Potem starał się zatrzeć ślady przestępstwa, w tym celu pomalował nawet mieszkanie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś są wykonywane dalsze czynności w tej sprawie. Śledztwo prowadzi ostródzka prokuratura.

Powrót na górę strony