Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili wywiezieniem do lasu, połamaniem nóg i zabiciem

Data publikacji 27.03.2009

Kryminalni z Kalisza zatrzymali czterech mężczyzn, którzy grozili 32-letniemu mężczyźnie uprowadzeniem do lasu, połamaniem nóg i zabiciem. Groźbami chcieli go zmusić do oddania 50 funtów i 350 zł. Za groźby karalne i wymuszenie pieniędzy grozi im kara do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu do kaliskiej jednostki Policji zgłosił się 32-letni mężczyzna. Poinformowała, że od kilku dni czterej mężczyźni grożą mu i żądają gotówki. Zgłaszający powiedział, że zna ich tylko z imienia. Mężczyźni ci zagrozili, że jeżeli nie da im żądanych pieniędzy, to wywiozą go do lasu, połamią nogi, a nawet zabiją. Groźby te brzmiały na tyle poważnie, że mężczyzna zaczął się bać o własne życie.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni. Już po kilku godzinach wiedzieli, kim są mężczyźni, którzy grozili 32-latkowi. Byli to czterej mieszkańcy Kalisza w wieku od 31 do 54 lat. Zatrzymanie ich było tylko kwestią czasu.
Kryminalni przygotowali zasadzkę w mieszkaniu 32-latka. Kiedy mężczyźni przyszli po żądane pieniądze, zostali zatrzymani.

Wszystkim zarzucono groźbę karalną i wymuszenie pieniędzy. Grozi im do 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony