Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna dziupla samochodowa zlikwidowana

Data publikacji 27.03.2009

Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową. 25 marca funkcjonariusze z Łodzi zatrzymali 33-letniego łodzianina poszukiwanego listem gończym za kradzieże pojazdów. Zatrzymanemu 33-latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży pojazdów przez włamanie, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jest to kontynuacja działań prowadzonych w listopadzie 2008 roku, kiedy to policjanci z komendy wojewódzkiej, wspólnie z funkcjonariuszami z Pabianic, zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali złodzieja. 21 listopada nad ranem z osiedla Bugaj w Pabianicach skradziono volkswagena passata o wartości 40 tys. złotych. Już około południa policjanci namierzyli auto ukryte na terenie prywatnej posesji w Rzgowie. Oprócz passata funkcjonariusze zabezpieczyli tam wiele części i podzespołów z seatów i volkswagenów. Dodatkowo kryminalni ustalili, że trzy seaty altea zaparkowane na terenie tej posesji miały przerobione numery nadwozia. Policjanci zatrzymali wtedy 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież, od lipca do listopada 2008 roku, co najmniej pięciu samochodów z terenu Pabianic. Wówczas 33-latek uniknął zatrzymania.

25 marca 2009 roku funkcjonariusze znaleźli ukrywającego się łodzianina i ustalili adres miejsca, w którym przechowywał swoje łupy. W dziupli na terenie Łodzi znaleziono dwa skradzione w tym roku samochody osobowe oraz szereg części i podzespołów do innych pojazdów. Trwa ustalanie pochodzenia skradzionych przedmiotów.

Zatrzymanemu 33-latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży pojazdów przez włamanie, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony