Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się w Norwegii - został zatrzymany w Polsce

Data publikacji 28.03.2009

Policjanci ze Złocieńca zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu drawskiego, podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem na terenie Norwegii. Za czyn, jakiego dopuścił się Radosław G. norweski wymiar sprawiedliwości przewiduje karę do 6 lat pozbawienia wolności.

W trakcie wstępnych czynności norweska Policja ustaliła, że w dniu 24.02.2009 r. około godz. 03:20 w miejscowości Hvaler sprawca włamał się do piwnicy skąd ukradł 3 silniki motorowe o łącznej wartości 300 tys. koron norweskich (około 150 tys. zł). Ponadto ustalono, iż przestępca poruszał się pojazdem na polskich numerach rejestracyjnych. Dzięki tym informacjom typowano sprawcę włamania, który jak się okazało, jest mieszkańcem powiatu drawskiego.

Za sprawcą, w ramach międzynarodowej współpracy Policji, wystawiono europejski nakaz aresztowania. Wczoraj, na jego podstawie, zatrzymano 25-letniego Radosława G. Został on przekazany prokuraturze okręgowej w Koszalinie celem wszczęcia postępowania ekstradycyjnego i przekazania sprawcy włamania norweskim organom ścigania.

Za czyn, jakiego dopuścił się Radosław G. norweski wymiar sprawiedliwości przewiduje karę do 6 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony