Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt kokainy

Data publikacji 30.03.2009

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, udaremnili przemyt prawie 4 kilogramów kokainy o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. W pościgu na terenie podpoznańskiego Puszczykowa został zatrzymany kurier, który przewoził narkotyki. Za przemyt narkotyków grozi kara od 3 lat więzienia.

Policjanci CBŚ, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, od kilku tygodni przygotowywali się do udaremnienia przemytu znacznej ilości kokainy z Ameryki Południowej do Polski.
Akcja zatrzymania kuriera i odbiorcy narkotykowej przesyłki została przygotowana perfekcyjnie. Na terenie Puszczykowa pod Poznaniem policjanci przygotowali zasadzkę na kierowcę, który w osobowym renaulcie wiózł przesyłkę. Na widok funkcjonariuszy próbował uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się nim 48-letni bezdomny, wcześniej karany za przestępstwa gospodarcze. W bagażniku jego samochodu znaleziono dużą paczkę, a w niej, w maszynce do mielenia mięsa, prawie 4 kilogramy kokainy o czarnorynkowej wartości przekraczającej milion złotych.

W związku z tą sprawą zatrzymana została również 38-letnia kobieta, mieszkanka Komornik. Wcześniej w ręce policjantów wpadł jej mąż, również zamieszany w kokainowy przemyt, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia za przestępstwa gospodarcze.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem prokuratury krajowej. Za przemyt narkotyku zatrzymanym grozi kara od 3 lat więzienia.

Film Udaremniono przemyt kokainy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Udaremniono przemyt kokainy (format flv - rozmiar 4.59 MB)

Powrót na górę strony