Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli na piractwie i uprawie konopi

Data publikacji 30.03.2009

Zatrzymano dwóch mężczyzn, przechwycono blisko 1400 pirackich płyt z filmami, zlikwidowano uprawę konopi – to efekt działań wrocławskich policjantów z komendy wojewódzkiej. Wartość strat na szkodę producentów szacuje się na kwotę ponad 120 tys. złotych. Z zabezpieczonych 30 dwumetrowych krzewów można by uzyskać ponad 2 kg marihuany o wartości nie mniejszej niż 65 tys. złotych. Obaj zatrzymani odpowiedzą przed sądem.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP we Wrocławiu, realizując działania mające na celu zwalczanie piractwa intelektualnego, zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden oferował do sprzedaży, a drugi kupił pirackie płyty z filmami.

Do zatrzymania doszło 29 marca na terenie jednej z wrocławskich giełd elektronicznych. Zatrzymani to 35-letni mieszkaniec gminy Długołęka oraz 49-letni wrocławianin. Pierwszy z nich oferował do sprzedaży płyty DVD z pirackimi wersjami filmów. Drugi z zatrzymanych kupił od wymienionego kilkadziesiąt płyt.

Funkcjonariusze, realizując dalsze czynności w tej sprawie, sprawdzili miejsca zamieszkania obu zatrzymanych. W mieszkaniu kupującego policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 1250 płyt, na których było co najmniej kilka tysięcy filmów. Płyty były posegregowane według kategorii. Wśród nich było co najmniej kilkadziesiąt nowości, w tym również takie, które nie weszły jeszcze do kin. Wartość strat na szkodę producentów szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 120 tys. złotych.

U drugiego z zatrzymanych, sprzedającego filmy, policjanci zabezpieczyli kolejne 100 płyt z filmami i muzyką. Na terenie jego posesji funkcjonariusze znaleźli jeszcze coś innego… W specjalnie przygotowanym, ukrytym pomiędzy garażami pomieszczeniu, ujawniono uprawę konopi. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspierani przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej zabezpieczyli około 30 krzewów o wysokości około 2 metrów, z czego kilka było już ściętych. Ponadto znaleźli około 80 porcji gotowego już narkotyku, wagę elektroniczną i woreczki do porcjowania marihuany. Okazało się również, że mężczyzna kradł energię elektryczną do uprawy konopi kradł z okolicznego słupa. Z zabezpieczonych krzewów konopi można było uzyskać ponad 2 kg marihuany, o wartości nie mniejszej 65 tys. złotych.

Obaj zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, że za posiadanie pirackich płyt lub ich rozpowszechnianie, gdy sprawca uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat pozbawieni wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków i uprawę konopi, gdy przedmiotem czynu jest znaczna ilość, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. P

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.06 MB)

Powrót na górę strony