Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Policjant" z Pacanowa

Data publikacji 09.10.2006

Wczoraj rano policjanci z Buska Zdrój zatrzymali 36–letniego mieszkańca Pacanowa, który podając się za policjanta oszukał sprzedawcę.

Mężczyzna ten trzy dni wcześniej przyszedł do ajenta jednego z kiosków handlowych w Busku – Zdrój i poprosił o małą pożyczkę. Zatrzymany podał się za policjanta, a dla uwiarygodnienia tego, co mówił stwierdził, że współpracuje ze znanym ajentowi z nazwiska i imienia policjantem.

Wprowadzony w błąd mężczyzna pożyczył oszustowi 55 złotych i dał papierosy. Po upływie godziny oszust ponownie przyszedł do łatwowiernego sprzedawcy, a ten dał mu kartę telefoniczną wartości 24 złotych , za którą miał później zapłacić. Po upływie kolejnej godziny, podający się na buskiego policjanta oszust, w kiosku pojawił się po raz trzeci. Naciągnął ajenta kiosku na 160 złotych i kolejna paczkę papierosów , twierdząc że kolega policjant odda mu wszystkie pieniądze. Gdy przez trzy dni nikt nie zgłaszał się z oddaniem pieniędzy zaniepokojony ajent przyszedł na policję i tam dowiedział się że został oszukany. Oszust nie spodziewał się , że z samego rana zatrzyma go policjant, z którym miał współpracować. Jutro będzie doprowadzony do Prokuratury.

Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Policja wnioskuje o jego tymczasowe aresztowanie.
Powrót na górę strony