Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali podatek i prali brudne pieniądze

Data publikacji 31.03.2009

Kilka warszawskich spółek zajmowało się zakupem sprzętu komputerowego w krajach UE. Jak ustalili policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP, poprzez fikcyjne transakcje szefowie firm wyłudzili około 1 mln złotych zwrotu nienależnego podatku VAT. Do aresztu trafiło dwóch mężczyzn, w wieku 33 i 55-lat, którzy kierowali spółkami. W tej sprawie, na poczet przyszłych kar, funkcjonariusze zabezpieczyli awionetkę wartą 600 tys. złotych.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP pod nadzorem prokuratury okręgowej w Warszawie prowadzą śledztwo w sprawie wyłudzenia podatku VAT oraz prania brudnych pieniędzy. Szacuje się, że kilka warszawskich spółek z branży informatycznej uzyskało na podstawie nielegalnych transakcji około 1 mln złotych zwrotu podatku.

Z materiału zebranego w tej sprawie wynika, że spółki zajmujące się handlem sprzętem komputerowy na podstawie fikcyjnych transakcji uzyskiwały zwrot nienależnego podatku VAT. Skrupulatna praca policjantów doprowadziła do zatrzymania dwóch szefów takich spółek (33-latka i 55-latka).

Sąd zdecydował już o ich tymczasowym aresztowaniu. Zabezpieczono także mienie sprawców. Funkcjonariusze Policji zabezpieczyli na poczet przyszłych kar awionetkę wartą około 600 tys. złotych.

Obecnie trwają dalsze czynności. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy dalszych zatrzymań.
 

Powrót na górę strony