Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci rozbili gang złodziei samochodów

Data publikacji 01.04.2009

Przez prawie rok jeleniogórscy policjanci prowadzili śledztwo dotyczące kradzieży luksusowych samochodów oraz handlu narkotykami w regionie. Efektem ich pracy jest rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 19 osób, w tym: 5 osób podejrzanych o kradzieże samochodów, 3 paserów, 3 dealerów narkotykowych oraz 8 odbiorców środków odurzających. Policjanci ustalili, że gang ma na swoim koncie kradzież co najmniej 67 samochodów o wartości około 3 mln zł.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej i narkotykowej, od lutego 2008 roku do marca br. zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie łącznie 19 osób w wieku od 21–29 lat. Zatrzymani związani są z kradzieżami luksusowych samochodów oraz handlem narkotykami.

Funkcjonariusze ustalili, że 5 z zatrzymanych mężczyzn stanowiło zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami luksusowych samochodów z terenu powiatu jeleniogórskiego i lubańskiego. Szefem grupy był 25-letni mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Na podstawie zebranego przez Policję materiału dowodowego członkom grupy udowodniono kradzież co najmniej 67 samochodów różnych marek o łącznej wartości nie mniejszej niż 3 miliony złotych. Sprawcy najczęściej kradli auta obcokrajowcom.

Pozostałe osoby zatrzymane w tej sprawie były w różny sposób powiązane z członkami grupy. Wśród nich jest 3 paserów, 3 osoby podejrzane o handel narkotykami oraz 8 odbiorców środków odurzających. W mieszkaniach i pomieszczeniach gospodarczych osób podejrzanych policjanci znaleźli tabletki ekstazy, amfetaminę, marihuanę, wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków oraz liczne przedmioty służące do włamań i kradzieży pojazdów. Części pochodzące ze skradzionych aut były rozprowadzane i sprzedawane na terenie całego kraju.

Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, sześciu zostało objętych dozorem policyjnym oraz zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Powrót na górę strony