Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 1,5 kg amfetaminy

Data publikacji 01.04.2009

Ta akcja była dobrze zaplanowana. Gdy pod jeden z płockich hipermarketów podjechał opel vectra, policjanci z CBŚ przystąpili do działania. W aucie znaleźli aż półtora kilograma amfetaminy. Trójka młodych ludzi podróżujących samochodem została zatrzymana. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚ KGP wspólnie z funkcjonariuszami KMP w Płocku, rozpracowując grupę zajmującą się handlem narkotykami, ustalili, że w Płocku dojdzie do przekazania znacznej ilości narkotyków. We wtorek zorganizowali zasadzkę pod jednym z hipermarketów przy ul. Wyszogrodzkiej. Zaraz po godz. 16.00 na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Wyszogrodzkiej zatrzymali opla vectrę. Jechała nim trójka młodych ludzi, mieszkańców Sierpca: dwaj mężczyźni w wieku 28 i 26 lat oraz 26-letnia kobieta. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w samochodzie około 1,5 kg białego proszku – jak się okazało była to amfetamina. Cała trójka została zatrzymana. Dzisiaj będą doprowadzeni do płockiej prokuratury.

Sprawa ma charter rozwojowy, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań. Funkcjonariusze sprawdzaja teraz źródło, z którego pochodziła amfetamina, jak i miejsce, do którego miała trafić.

Za wprowadzenie do obiegu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony