Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

LIFESAVER – polscy policjanci na drogach Wielkiej Brytanii

Data publikacji 01.04.2009

W dniach 24 - 26 marca br. polscy funkcjonariusze uczestniczyli w międzynarodowych działaniach kontrolnych prowadzonych w ramach projektu LIFESAVER w Hampshire (Wielka Brytania). Policjanci z KWP w Łodzi i Wrocławiu brali udział we wspólnych kontrolach drogowych, w których kładziono nacisk na przestrzeganie przepisów dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością, trzeźwość kierowców, stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przestrzeganie przepisów prawa transportowego.

 

Policjanci ruchu drogowego z komend wojewódzkich Policji w Łodzi i Wrocławiu uczestniczyli w wyjeździe służbowym do Wielkiej Brytanii (Hampshire) organizowanym w ramach międzynarodowego projektu LIFESAVER. Polscy funkcjonariusze brali udział we wspólnych kontrolach drogowych, w których kładziono nacisk na przestrzeganie przepisów dotyczących jazdy z dozwoloną prędkością, trzeźwość kierowców, stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przestrzeganie przepisów prawa transportowego. Podróż ta była również okazją do praktycznej wymiany doświadczeń z zakresu sprawowania nadzoru nad ruchem oraz wykorzystania sprzętu specjalistycznego policji ruchu drogowego. 

Od czerwca 2008 roku Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL realizuje zatwierdzony przez Komisję Europejską projekt LIFESAVER. Projekt ten jest wspólną inicjatywą policji drogowej z 25 państw europejskich. Jego zasadniczym celem jest ochrona życia oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach Europy. Część projektu stanowią wspólne operacje europejskich policji ruchu drogowego, których celem jest egzekwowanie prawa przede wszystkim w zakresie przekraczania prędkości, prowadzenia pojazdu po pijanemu, nie stosowania pasów bezpieczeństwa oraz kontroli wykonywania transportu drogowego.

Powrót na górę strony