Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowali chuligańską "ustawkę"

Data publikacji 01.04.2009

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech młodych chłopców, w wieku od 17 do 19 lat, podejrzewanych o zorganizowane bójki na jednym z parkingów w centrum miasta, w której uczestniczyło około 40 uczniów dwóch szkół ponadgimnazjalnych. Przypuszczalnym powodem bójki były wcześniejsze nieporozumienia pomiędzy dwoma jej uczestnikami.

Wczoraj po południu włoszczowscy policjanci otrzymali informacje, że na jednym z parkingów w centrów miasta grupa około 40 młodych mężczyzn okłada się nawzajem pięściami. Krewcy młodzieńcy na widok policyjnych radiowozów dojeżdżających na miejsce bójki rozbiegli się w różnych kierunkach. Policjanci zatrzymali ośmiu z nich, w wieku od 18 do 20 lat, którzy okazali się w większości uczniami dwóch miejskich szkół ponadgimnazjalnych.

Ze wstępnych ustaleń włoszczowskich policjantów wynika, że dwóch uczniów tych szkół umówiło się na tzw. solówkę, by wyrównać rachunki za wcześniejsze nieporozumienia. Do ustawionej bójki, którą rozpoczęli dwaj 18-latkowie, dołączyli po chwili towarzyszący im "widzowie". Całą bójkę trwającą około 2 minut przerwali włoszczowscy policjanci. Dwóch, z ośmiu zatrzymanych mężczyzn, trafiło do policyjnego aresztu. Dzisiaj z samego rana dołączył do nich 17-latek, który jest podejrzewany – tak jak i jego wczoraj zatrzymani znajomi – o zorganizowanie chuligańskiej "ustawki".

Policjanci ustalają pozostałych uczestników bójki. Zatrzymanym może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony