Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z narkotykami

Data publikacji 01.04.2009

Policjanci z Kielc zatrzymali 23–letniego mężczyznę, który w mieszkaniu ukrył 200 porcji marihuany. Narkotyki te najczęściej trafiały do uczniów tamtejszych szkół średnich. Zamojscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę wartą ponad 1000 zł, która najprawdopodobniej należała do 17-latka.Także policjanci z Oławy zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o handel narkotykami.

Kieleccy policjanci do mieszkania 23-latka weszli w momencie, gdy mężczyzna próbował z niego wyjść. Był bardzo zaskoczony. Na pytanie policjanta o posiadanie narkotyków, odpowiedział im, że ma, ale nie "twarde". Dalszych pytań już nie było. Policjanci przystąpili do działania. Znaleźli ukryte w szufladzie, przygotowane do sprzedaży, 200 porcji suszu - najprawdopodobniej marihuany. Narkotyki były poprocjowane. Oprócz policjanci odnaleźli wagę elektroniczną, blisko 1000 pustych dilerek oraz komplet kołpaków do opla, których pochodzenia mężczyzna nie potrafił wyjaśnić.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany mężczyzna, od przynajmniej roku, rozprowadzał narkotyki na terenie Kielc. Ich odbiorcami byli najczęściej uczniowie średnich szkół. Dzisiaj będzie doprowadzany do prokuratury i sądu. Grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Wczoraj zamojscy policjanci weszli do jednego z mieszkań przy ul. Peowiaków. Z informacji posiadanych przez „kryminalnych” wynikało, że 17-latek posiada narkotyki. Młodzieniec był bardzo zaskoczony wizytą policjantów, dobrowolnie wydał część środków odurzających. W trakcie przeszukania wynajmowanego przez 17-latka pokoju policjanci odnaleźli ukrytą w kolumnie głośnikowej marihuanę.

Łącznie zabezpieczono blisko 30g suszu ziela konopi. Część była już poporcjowana i przygotowana do sprzedaży. Środki odurzające trafiły do policyjnego depozytu a ich właściciel do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzają w jaki sposób mężczyzna wszedł w ich posiadanie. Zatrzymany nastolatek usłyszy zarzuty. Za posiadanie narkotyków oraz ich przygotowanie do wprowadzenia do obrotu grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

***

Oławscy policjanci prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 19–latka, podejrzanego o sprzedawanie małoletnim marihuany i amfetaminy. Funkcjonariusze udowodnili mu sprzedaż blisko 700 porcji marihuany oraz ponad 900 porcji amfetaminy na przestrzeni kilku lat. Podejrzany rozprowadzał narkotyki wśród kolegów „na własny użytek”. W przeszłości 19–latek był już karany za przestępstwa narkotykowe.

Za udzielanie środka odurzającego małoletniemu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

  • fot. KWP Kielce
  • fot. KWP Kielce
  • fot. KWP Lublin
  • fot. KWP Lublin
  • fot. KWP Wrocław
  • fot. KWP Wrocław
Powrót na górę strony