Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek szantażował 14-latka

Data publikacji 10.10.2006

Wczoraj funkcjonariusze Sekcji do spraw Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali 15-letniego wrocławianina, który grożąc pobiciem innemu nieletniemu, zmusił go do przekazywania pieniędzy.

Jak ustalili funkcjonariusze 15-latek pod koniec września br. grożąc 14-letniemu chłopcu, że zostanie pobity przez pewną grupę, zmuszał go do systematycznego przekazywania pieniędzy. Najpierw były to drobne kwoty rzędu 50-100 złotych, aż pewnego dnia 15-latek zażądał 3 tys. zł.

Wtedy też oznajmił, że po otrzymaniu tej kwoty sprawa się zakończy. Pokrzywdzony myśląc, że w ten sposób rozwiąże powstały problem, najpierw zaniósł do lombardu telefon komórkowy, a następnie laptopa swych rodziców. Sprawca otrzymał 1 tys. zł. Pozostałą sumę 14-latek miał przekazać w późniejszym okresie. Zaniepokojeni brakiem laptopa w domu rodzice zaczęli wypytwać syna, co stało się z komputerem. Chłopiec początkowo twierdził, że komputer pożyczył koledze. Jednak rodzice ustalili prawdziwe okoliczności tej sprawy i o wszystkim powiadomili policję.

Za popełniony czyn nieletni odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Wrocław Krzyki.
Powrót na górę strony