Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Może być tylko lepiej"

Data publikacji 02.04.2009

- Nie uciekam od rozmowy, ale chcę, by była to wymiana argumentów, a nie niepotrzebne demonstracje – mówi "Policji 997" Grzegorz Schetyna, wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji.

Kiedy będzie gotowy projekt ustawy emerytalnej?

– Już jest w trakcie pisania. Jestem jeszcze umówiony ze związkami zawodowymi na rozmowy. Będziemy z generałem Rapackim przekonywać związkowców do tego, że to dobry wariant. Będę rozmawiał także z przedstawicielami opozycyjnych klubów parlamentarnych i z przedstawicielem prezydenta RP. Jestem ostrożnym optymistą. Jeżeli uda się zdjąć presję polityki z prac nad tym projektem, to przygotujemy naprawdę dobrą ustawę. Taką, która nie zabierze praw nabytych, a da nowe możliwości, zagwarantuje dobrą płacę i przyzwoitą emeryturę.

Założenia z 6 marca są ostateczne, czy będą podlegały jeszcze dyskusji?

– One będą fundamentem ustawy. Projekt będzie jeszcze konsultowany. W jaką stronę pójdą prace podkomisji, komisji, trudno przesądzać. Ale będziemy bronić tych założeń, bo są dobre – przejrzyste i uczciwe.

Policjanci mają, zdaje się, trochę inne zdanie…

– Głównie związkowcy policyjni.

Nie tylko.

– Marcowa propozycja rozwiązań emerytalnych została dużo lepiej przyjęta od pierwszych przymiarek do reformy emerytalnej. Będziemy dalej rozmawiać i pracować nad finalną wersją ustawy. Będę przekonywał do przyjętych rozwiązań do końca, do ostatniego głosowania w Sejmie.

"Może być tylko lepiej" – cały wywiad na www.gazeta.policja.pl

Powrót na górę strony