Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

Data publikacji 02.04.2009

Kolejna nielegalna rozlewnia alkoholu została zlikwidowana w okolicach Piły w Wielkopolsce. Funkcjonariusze CBŚ i celnicy, w budynkach na jednej z tamtejszych posesji, ujawnili linię technologiczną do oczyszczania skażonego alkoholu. Urządzenia te umożliwiały wyprodukowanie nawet 10 tys. litrów alkoholu w ciągu tygodnia. Zabezpieczono także ponad 1300 litrów gotowego alkoholu. Właścicielowi posesji grozi kara do 3 lat więzienia i wysokie grzywny.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Izby Celnej w Poznaniu zlikwidowali pod Piłą nielegalną wytwórnię alkoholu. W budynkach na terenie posesji znajdowała się linia technologiczna do oczyszczania i rozlewania spirytusu. Zdaniem śledczych, za pomocą tych urządzeń, możliwe było wyprodukowanie 10 tys. litrów alkoholu w ciągu tygodnia. W pomieszczeniach znajdowało się także kilkaset plastikowych pojemników zawierających ponad 1300 litrów spirytusu. Wartość czarnorynkowa nielegalnego alkoholu jest oceniana na 64 tys. zł.

Z informacji policjantów zajmujących się tą sprawą wynika, że nielegalny alkohol był sprzedawany w różnych okolicznych lokalach gastronomicznych, dyskotekach i sklepach. Właściciel "alkoholowej wytwórni" 28-letni Witold S. usłyszał zarzuty i grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz wysokie kary finansowe.

Rozlewnia ta jest kolejną ujawnioną w tym regionie. W styczniu ubiegłego roku policjanci CBŚ zlikwidowali na przedmieściach Piły podobną rozlewnię nielegalnego alkoholu, z tym że tamta była znacznie większa. Znaleziono wtedy linę technologiczną służącą do oczyszczania skażonego alkoholu. Policjanci, którzy wówczas zatrzymali podejrzanych stwierdzili, że moc przerobowa urządzeń wynosiła 3 tys. litrów alkoholu na godzinę.

Film Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu (format flv - rozmiar 1.84 MB)

Powrót na górę strony