Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja walczy z sharingiem

Data publikacji 11.10.2006

Pod nadzorem Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji w Warszawie, policjanci z 16 województw przeprowadzili olbrzymią akcję wymierzoną w osoby nielegalnie udostępniające przez Internet płatną telewizję. Zabezpieczono kilkadziesiąt komputerów i dekoderów telewizyjnych. Zatrzymano 42 osoby zajmujące się tzw. "sharingiem".

Sharing jest nowym zjawiskiem związanym z pirackim odbiorem przez Internet płatnych telewizji. Polega na rozdzieleniu jednej karty abonamentowej  na kilku czy kilkudziesięciu użytkowników. Inaczej mówiąc, to skomplikowana technologicznie forma kradzieży sygnału telewizyjnego.

Na trop procederu wpadli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dzisiaj o godzinie 6:00 policjanci z całej Polski zatrzymali 42 osoby czerpiace korzyści z sharingu, i przeszukali należące do nich mieszkania. Zabezpieczyli 54 komputery i 56 dekoderów telewizyjnych.

Podczas rozpracowania pirackich nadawców policjantom cały czas pomagali przedstawiciele Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „Sygnał”,  Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej oraz przedstawiciele Cyfry +. To pierwsza taka akcja polskiej policji.

Powrót na górę strony