Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono 5 kg cyjanku sodu

Data publikacji 11.10.2006

Zachodniopomorscy policjanci zabezpieczyli 5 kg cyjanku sodu - niezwykle silnej trucizny. Zatrzymano 56-letniego Mirosława J., który przechowywał substancję w pomieszczeniu gospodarczym na terenie swojego ośrodka wypoczynkowego w Międzywodziu. Jeśli faktycznie jest to cyjanek, to zabezpieczona ilość mogłaby zabić kilkadziesiąt tysiecy ludzi.

Właśnie trwają ostatnie badania mające na celu sprawdzenie, czy policjanci mają do czynienia z cyjankiem sodu. Policjanci ustalają też w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie substancji i w jakim celu ją trzymał. 

Sposób jej przechowywania świadczy o kompletnej bezmyślności zatrzymanego. Paczka zawinięta w folię leżała w jednym z pomieszczeń, do których dostęp miał praktycznie każdy z pracowników ośrodka. Gdyby pakunek zainteresował kogokolwiek na tyle, aby go otworzyć lub choćby lekko rozerwać doszłoby do tragedii ogromnych rozmiarów. Dorosłego człowieka zabija dawka w ilości 0,15-0,3 gr.

Policjanci pojechali także do Gryfina, by przeszukać dom i posesję należącą do rodziny zatrzymanego. Tam zabezpieczyli 14 plastikowych beczek z kwasem solnym.

Mężczyźnie zostanie postawiony zarzut sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia oraz mienia znacznych rozmiarów za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Powrót na górę strony